С$С
sands
С$С·Мама сына-младенца

Как назвать ребёнка? Имя на якутском или иностранное?

Баьаалыста санаагытын суруйагыт да 🙌🏻

Биьи о5обутун омуктуу ааттаабыппыт

Сорохтор хара омук аатын курдук дииллэр(родственники)

Ону туох дии саныыгыт?

Дело в том что хайдах эрэ сахалыыга уларытыахпын ба5арар курдукпун

Но эрдэттэн бириэминнэй буолан баран бу ааты себулээбитим 🙌🏻

1

Лучший комментарий

msii
🤔·Мама двоих (1 год, 5 лет)

туох да диэтиннэр), эьиги огогутун бэйэгит эрэ быьаарагыт , главное вам нравится и согласованно собулээн ааттаабыт буоллаххытына без проблем 🙂 онтон огогут улааттагына бэйэтэ быьаарыан сеп , 14туоларыгар как раз 😉

Нравится Ответить
a.vnv
Анна·Мама четверых детей

Саха буолан баран сахалыы ааттаныахтаахпыт дии саныыбын🙌🏻

Нравится Ответить

Комментарии

lersana
Лерсана·Мама двоих (1 год, 5 лет)

Мин вообще бэйэм толкуйдаабыт ааппынан сылдьабын Лерсана диэн🤭😂 14 сааспар уларыппытым, ол иннинэ Акулина этим, ыалдьыбытым агай быраас бегену кэрийбитим бутэьигэр ааппын уларыппытым этэннээ ттт🙏 туох аатай беге буолбуттара вообще харагым да тардыбат этэ🤭 билигин уерэммиттэр, ити уеьээ эппиттэрин курдук арай иккиэ эрэ эбиккит ким да суох бу орто дойдуга, огон аатын хайыан этэй? 😅

Нравится Ответить
kokosaaaaaaaaaaa
Kokos·Мама двоих (1 год, 9 лет)

На мнение людей пох, это же ваше ребенок а не их бэйэлэрин оголорун хайдах багар ааттатыннар😅 кырабын наьаа ыарахан ааттаах диэ да диэ буолтара, бэйэм билэбин хайдах ааттыырыбн диэччим😅

Нравится Ответить
marikush
✨✨✨·Мама сына-младенца

Биьи огобутун Ариан диэн ааттабыппыт, ону сахалыы баайы ааттабаккыт дии дииллэр дьоннор типа Арыйаан ин диэбит баи 😅 папабыт нучча, отто саха мамалаах ого сахалыы да ааттатахпытына ааттыбыт боо 😅

Нравится Ответить
kikirt
kikigy·Мама двоих (младенец)

миэнэ улаханым нуучаллы ааттах ону биир аймах дьээдьэ того сахалыы ааттабатыгыт диэбитэ 😂 ваше аахайбаппын

Нравится Ответить
mommycuties
Mommy·Мама двоих (младенец)

У старшей омуктуу ааттаах, а младшая сахалыы😂 сперва «того омуктуу ааттаатыгыт» было, а сейчас «того сахалыы аакка костугут»🤦🏻‍♀️😂 как сердце подсказало такое и имя дали, а не понравится детям , тогда поменяем в осознанном возрасте

Нравится Ответить
naduskinsk
Надежда·Мама троих детей

Я наоборот назвала детей обычными именами. Онтукам на фоне необычных имён мы оказались с редкими 😆 вы сами знаете буо как называть, всем не угодишь.

Нравится Ответить
alsard
A🏆☄️·Мама сына (3 года)

конечно никого не слушайте, дьон араас)

бэйэм тороон баран оссо хайдах ааттырбын у них забыла спросить ситуация🥴😹

Нравится Ответить
alsard
A🏆☄️·Мама сына (3 года)

онноо5ор мин о5обун хара омук аата да? какой вы национальности? диэн ыйыталлар, САХАлар же, САХАЛЫЫ ааттаах о5ону😹🥴🥲 бу манна вообще нет слов

Нравится Ответить
alena0212
Алена·Мама двоих (10 лет, 12 лет)

Все равно всем не угодить, главное чтобы имя вам нравилось 🙏🏻🤣👍 мы нашего ребенка назвали якутским именем и в нашей семье все в шоке были 🤣🤣🤣🤣 а почему не Дима диэбит курдук этэ 😅 12 лет прошло, никто не вспоминает про то как им не нравилось его имя, только я помню 🤣

Нравится Ответить
aytuskino
aytuskino 🫶🏻·Мама сына (1 год)

биьи ааппытын эмиэ муодургаабыттара атыны ааттаа лучше игин диэбиттэрэ да истибэтэгим 🤭 бэйэгит огогут буоллага, аатын сурэхтэппит, барсар диэбит буоллаххытына сырыттын эээ 🫶🏻

Нравится Ответить
bllb
kristina·Мама двоих (младенец)

Наши родственники нууччалыы Ева диэн да ааты собулээбэтэхтэрэ так что норм🤣

Нравится Ответить
woowqelyk
WOowQeLyk·Мама двоих (3 года, 8 лет)

Поверьте мне, человеку у которого сын назван вообще выдуманным именем - плевать на мнение других✊🏻😆😅 все знакомые уже привыкли к его имени)

Нравится Ответить
aislllll
Айссс·Мама двоих (младенец)

Чат джипити советовал бы , ким да суох эн уна огон эрэ баар , оччо хайыан этэй ол ааты.? 👀 уларытыан этэ да.? Диэннэ эппиэттээ , и станет все ясно)) а так бэйэгин эрэ иьит конечно🤍

Нравится Ответить
kuzkina
N21·Мама двоих (младенец)

Туох да диэтиннэр

Нравится Ответить
dana-tyan
🌸🌸🌸·Мама двоих (3 года, 17 лет)

Скажу одно, у меня якутское имя и жесть ненавидела его лет до 14 лет точно. Все время хотела поменять, потом лень стало, но мне еще повезло, моим именем отчество детям не дадут. И обещала сама себе у моих детей никогда не будет якутских имен. Так что задумайтесь когда называете своих детей особенными именами- это целая судьба, я думаю от имени много зависит. Прям очень много. Я до рождения детей хотела их назвать совсем другими именами, потом когда родила,передумала (первый раз сама назвала, второй настояние мужа было, но боролась до конца🥹 Чэ пусть теперь свою любимую дочь хоет и лелеет). Старшую хотела Марина назвать, младшую Мирай - пусть потом если захотят поменять предложу их 😅.

Нравится Ответить
00000001
⠀ ⠀ ⠀·Мама троих детей

Слушайте свое ❤️.

Нравится Ответить
a.vnv
Анна·Мама четверых детей

Саха буолан баран сахалыы ааттаныахтаахпыт дии саныыбын🙌🏻

Нравится Ответить
_xxv_
Виктория·Мама троих детей

вообще пох на чужое мнение, миэннэрэ Аскар Данияр эмиэ омуктар да дииллэр

Нравится Ответить
mrsmrsmrs
Мама·Мама двоих (6 лет, 10 лет)

Это не их дело

Нравится Ответить
sajyynazibson2
Saйя Зибсон·Мама сына (5 лет)

Вам какая разница диигин😅

Нравится Ответить
sepilok
S. P.·Мама сына-младенца

Бэйэ5ит билэ5ит буо, это ваш ребенок, а не их 😁

Нравится Ответить
dianussh
bless·Мама сына-младенца

ээ мин чхал диибин ким да туох да дии санаатын

нифига себе ессе тух эрэ диэн придирайся гынныннар эрэ😤👊🏻😂

Нравится Ответить
sst.562
Ravil’ mamata🧌·Мама сына (2 года)

айка меня вообще бесит, когда придираются к имени сына😤 того инник аат биэрдин? папата татарин да? татарскай аат ди, сахалыы ааттыаххын. хачык курдук ааттаах игин да диэбит дьон баар😂😂🤦🏻‍♀️ сына зовут Равиль, ону нрк элбэх киьи Рамиль диир, уже кеннербеппун даганы🤣 рамиль так рамиль диэбит курдук😂😂😂

Нравится Ответить
sst.562
Ravil’ mamata🧌·Мама сына (2 года)

сахалыы аат туьунан тоже думала, но не подходит к фамилию и отчеству. да и к лицу сыну больше всего подходит именно его имя. нуччалыы ааттары сахалыы ааттыллар ди типа Вася-Бааска, Иван-Уйбаан игин оннук курдук огобун Эрэбил диибин сорогор😂🥹 но менять официально ничего не собираюсь, главное меня все устраивает, а ребенок потом сам решит, если что 14 сааьыгар уларытабын диэтэгэ уларытыа

Нравится Ответить
vizard
mom🌸✨☀️🍉·Мама дочки (4 года)

Наоборот сахалыы аат куустээх багайы диэн саныыбын, кыайар эрэ ого кыайара боло диэн санаачым. Хаан игин диэнэр баалар дии ынырык куустээх аат🤞🏻

Нравится Ответить
vizard
mom🌸✨☀️🍉·Мама дочки (4 года)

Туох да диэтиннэр, мин огом мусульманский аата, иккис оголонохпо эмиэ омуктуу ааты биэриэм диибин, туох да онно кыбыстыбаппын. Эмиэ беременна сылдьан талбыт аатым. Потом тереен баран дьонум себулээбэтэхтэрэ сахалыы аат биэриэххэ диэбитэрэ ону бутэьигэр все равно омуктуу ааты биэрбитим😊 бастаан эрэ хайаабытара уна все, потом убаайдарвм оголоро игин барыта омуктуу буолбута утуктуьэн2😂

Нравится Ответить
suderapo

Туох да диэтиннэр, эьиги огогут эьиги бэйэгит билэгит😅

Нравится Ответить
alerada13
Галина·Мама дочки (3 года)

а какое им дело, мне например вообще фиолетово было бы их мнение на то как я назвала дочу, если не секрет как назвали?

Нравится Ответить
avortepli
ПетроваЛ·Мама дочки (6 лет)

Мин кыыьым Аселия диэн, Асель диибит, дьоннор эмиэ хара омук аата да дииллэр 🤣 ону мин аьары баран иккиспин ессе куускэ хара омук аатын биэрээри сылдьабын 😂👍

Нравится Ответить
yanaas
Яна·Мама двоих (3 года, 4 года)

Я считаю, что раз вам нравится это имя, то менять не стоит, дочка когда повзрослеет, то сама может поменять имя, если захочет

Родственников не слушайте, не им с этим именем ходить и не им судить

Нравится Ответить
msii
🤔·Мама двоих (1 год, 5 лет)

туох да диэтиннэр), эьиги огогутун бэйэгит эрэ быьаарагыт , главное вам нравится и согласованно собулээн ааттаабыт буоллаххытына без проблем 🙂 онтон огогут улааттагына бэйэтэ быьаарыан сеп , 14туоларыгар как раз 😉

Нравится Ответить