Баьаалыста санаагытын суруйагыт да 🙌🏻
Биьи о5обутун омуктуу ааттаабыппыт
Сорохтор хара омук аатын курдук дииллэр(родственники)
Ону туох дии саныыгыт?
Дело в том что хайдах эрэ сахалыыга уларытыахпын ба5арар курдукпун
Но эрдэттэн бириэминнэй буолан баран бу ааты себулээбитим 🙌🏻
Мин вообще бэйэм толкуйдаабыт ааппынан сылдьабын Лерсана диэн🤭😂 14 сааспар уларыппытым, ол иннинэ Акулина этим, ыалдьыбытым агай быраас бегену кэрийбитим бутэьигэр ааппын уларыппытым этэннээ ттт🙏 туох аатай беге буолбуттара вообще харагым да тардыбат этэ🤭 билигин уерэммиттэр, ити уеьээ эппиттэрин курдук арай иккиэ эрэ эбиккит ким да суох бу орто дойдуга, огон аатын хайыан этэй? 😅
На мнение людей пох, это же ваше ребенок а не их бэйэлэрин оголорун хайдах багар ааттатыннар😅 кырабын наьаа ыарахан ааттаах диэ да диэ буолтара, бэйэм билэбин хайдах ааттыырыбн диэччим😅
Биьи огобутун Ариан диэн ааттабыппыт, ону сахалыы баайы ааттабаккыт дии дииллэр дьоннор типа Арыйаан ин диэбит баи 😅 папабыт нучча, отто саха мамалаах ого сахалыы да ааттатахпытына ааттыбыт боо 😅
миэнэ улаханым нуучаллы ааттах ону биир аймах дьээдьэ того сахалыы ааттабатыгыт диэбитэ 😂 ваше аахайбаппын
У старшей омуктуу ааттаах, а младшая сахалыы😂 сперва «того омуктуу ааттаатыгыт» было, а сейчас «того сахалыы аакка костугут»🤦🏻♀️😂 как сердце подсказало такое и имя дали, а не понравится детям , тогда поменяем в осознанном возрасте
Я наоборот назвала детей обычными именами. Онтукам на фоне необычных имён мы оказались с редкими 😆 вы сами знаете буо как называть, всем не угодишь.
конечно никого не слушайте, дьон араас)
бэйэм тороон баран оссо хайдах ааттырбын у них забыла спросить ситуация🥴😹
онноо5ор мин о5обун хара омук аата да? какой вы национальности? диэн ыйыталлар, САХАлар же, САХАЛЫЫ ааттаах о5ону😹🥴🥲 бу манна вообще нет слов
Все равно всем не угодить, главное чтобы имя вам нравилось 🙏🏻🤣👍 мы нашего ребенка назвали якутским именем и в нашей семье все в шоке были 🤣🤣🤣🤣 а почему не Дима диэбит курдук этэ 😅 12 лет прошло, никто не вспоминает про то как им не нравилось его имя, только я помню 🤣
биьи ааппытын эмиэ муодургаабыттара атыны ааттаа лучше игин диэбиттэрэ да истибэтэгим 🤭 бэйэгит огогут буоллага, аатын сурэхтэппит, барсар диэбит буоллаххытына сырыттын эээ 🫶🏻
Наши родственники нууччалыы Ева диэн да ааты собулээбэтэхтэрэ так что норм🤣
Поверьте мне, человеку у которого сын назван вообще выдуманным именем - плевать на мнение других✊🏻😆😅 все знакомые уже привыкли к его имени)
Чат джипити советовал бы , ким да суох эн уна огон эрэ баар , оччо хайыан этэй ол ааты.? 👀 уларытыан этэ да.? Диэннэ эппиэттээ , и станет все ясно)) а так бэйэгин эрэ иьит конечно🤍
Скажу одно, у меня якутское имя и жесть ненавидела его лет до 14 лет точно. Все время хотела поменять, потом лень стало, но мне еще повезло, моим именем отчество детям не дадут. И обещала сама себе у моих детей никогда не будет якутских имен. Так что задумайтесь когда называете своих детей особенными именами- это целая судьба, я думаю от имени много зависит. Прям очень много. Я до рождения детей хотела их назвать совсем другими именами, потом когда родила,передумала (первый раз сама назвала, второй настояние мужа было, но боролась до конца🥹 Чэ пусть теперь свою любимую дочь хоет и лелеет). Старшую хотела Марина назвать, младшую Мирай - пусть потом если захотят поменять предложу их 😅.
вообще пох на чужое мнение, миэннэрэ Аскар Данияр эмиэ омуктар да дииллэр
ээ мин чхал диибин ким да туох да дии санаатын
нифига себе ессе тух эрэ диэн придирайся гынныннар эрэ😤👊🏻😂
айка меня вообще бесит, когда придираются к имени сына😤 того инник аат биэрдин? папата татарин да? татарскай аат ди, сахалыы ааттыаххын. хачык курдук ааттаах игин да диэбит дьон баар😂😂🤦🏻♀️ сына зовут Равиль, ону нрк элбэх киьи Рамиль диир, уже кеннербеппун даганы🤣 рамиль так рамиль диэбит курдук😂😂😂
сахалыы аат туьунан тоже думала, но не подходит к фамилию и отчеству. да и к лицу сыну больше всего подходит именно его имя. нуччалыы ааттары сахалыы ааттыллар ди типа Вася-Бааска, Иван-Уйбаан игин оннук курдук огобун Эрэбил диибин сорогор😂🥹 но менять официально ничего не собираюсь, главное меня все устраивает, а ребенок потом сам решит, если что 14 сааьыгар уларытабын диэтэгэ уларытыа
Наоборот сахалыы аат куустээх багайы диэн саныыбын, кыайар эрэ ого кыайара боло диэн санаачым. Хаан игин диэнэр баалар дии ынырык куустээх аат🤞🏻
Туох да диэтиннэр, мин огом мусульманский аата, иккис оголонохпо эмиэ омуктуу ааты биэриэм диибин, туох да онно кыбыстыбаппын. Эмиэ беременна сылдьан талбыт аатым. Потом тереен баран дьонум себулээбэтэхтэрэ сахалыы аат биэриэххэ диэбитэрэ ону бутэьигэр все равно омуктуу ааты биэрбитим😊 бастаан эрэ хайаабытара уна все, потом убаайдарвм оголоро игин барыта омуктуу буолбута утуктуьэн2😂
а какое им дело, мне например вообще фиолетово было бы их мнение на то как я назвала дочу, если не секрет как назвали?
Мин кыыьым Аселия диэн, Асель диибит, дьоннор эмиэ хара омук аата да дииллэр 🤣 ону мин аьары баран иккиспин ессе куускэ хара омук аатын биэрээри сылдьабын 😂👍
Я считаю, что раз вам нравится это имя, то менять не стоит, дочка когда повзрослеет, то сама может поменять имя, если захочет
Родственников не слушайте, не им с этим именем ходить и не им судить
туох да диэтиннэр), эьиги огогутун бэйэгит эрэ быьаарагыт , главное вам нравится и согласованно собулээн ааттаабыт буоллаххытына без проблем 🙂 онтон огогут улааттагына бэйэтэ быьаарыан сеп , 14туоларыгар как раз 😉
туох да диэтиннэр), эьиги огогутун бэйэгит эрэ быьаарагыт , главное вам нравится и согласованно собулээн ааттаабыт буоллаххытына без проблем 🙂 онтон огогут улааттагына бэйэтэ быьаарыан сеп , 14туоларыгар как раз 😉