Каталея
mogusova
Каталея·Мама сына (1 год)

Акушерка сказала: «Огон не будет развиваться». Что делать?

Вчера акушеркабар ьырыттым...ыйыттым бастакы огом эмэр диэн...ону олох бырахтар,огон туга да сайдыа суога диэн дэлби куттаан бистэ...онто уксун сорох ийэлэр беременнай ьыдьан эмтэрэллэр ди уонна учугэйкээн багайы киьичээни тереен олороллор тьютьютьююю оннук эрэ буоллун...🙏🏻...

Чахчы ол онто манта сайдыбат да испэр сылдьар кемуьум...

2

Комментарии

nivialex
mama Vi·Мама двоих (1 год, 3 года)

Я тянула до 12недели старшей был годик, не могла настроиться и жалко было, но после скрининга тверди решила, увидев малыша на экране 🥺 за 3 дня бросили и перешли на смесь

Нравится Ответить
yalavchik___
Валентина·Мама двоих (3 года, 4 года), ждёт третьего

у каждого по другому, как организм отреагирует, может быть под свой риск и страх хотите кормить пожалуйста кормите, но соответственно 50% когда беременнем выкидыш может быть. Вам решать

Нравится Ответить
a1009ch
счастливаямама·Мама двоих (младенец)

Ой куттал, бырахтарар ордук, выкидыш болон соп, риск высокий

Огону санаа ээ искэр баары, бастакы огон улахан дии уже, кытаатын этэннэ буолун, дьону уонна утуктумэн ээ, все очень индивидуально 🙌

Нравится Ответить
alexeevna_
A1exeevna_·Мама дочки (2 года), беременна (33 нед.)

мин кыыьым 1,10 ыйыгар бырахтарбыппыт, 1,7 берем буолбутум

Нравится Ответить
aislllll
Айссс·Мама дочки (1 год), беременна (38 нед.)

Дефициттаах буолаххына организм не справится 😅

Нравится Ответить
qwasert
Zxcvb·Мама троих детей

дьон оннук эмптэрэр игн дии сылдьыма, киьи2 доруобуйата иммунитета тус туспа- онон лучше сэрэхтээхтик сыьыаннас тем более огон улааппыт ди

Нравится Ответить
alala28
АА✌🏻·Мама троих детей

Биьиги сана быраган эрэбит, агыйах хонук ааста🙏🏻

Нравится Ответить
mogusova
Каталея·Мама сына (1 год)

Хайдах быраган эрэгит...

Нравится Ответить
alala28
АА✌🏻·Мама троих детей

@mogusova, бастаан кунускутун бырахпытым, билигин тууммутун. Эмэбиин дии2 ытыыр барахсан💔😢

Нравится Ответить
vassilisa
vassilisa·Мама троих детей

Конечно могут быть осложнения так как матка сокращается можете в интернете прочитать , лучше не рисковать , кому то повезет кому то нет ☝🏻

Нравится Ответить
mogusova
Каталея·Мама сына (1 год)

Нооо ото аахпытым эээ ...ону если нет осложнений можно продолжать кормить диэн этэ...олиьин буккуллуу бегете ...

Нравится Ответить
khristoforova_01
·Мама дочки (2 года)

Знакомая игнорировала, итог хаана баран выкидыш буола сыспыта, всю беременность почти потом в пц лежала

Нравится Ответить
mogusova
Каталея·Мама сына (1 год)

Кутталын...

Нравится Ответить
vasi00001
дмит·Мама сына (2 года), беременна (38 нед.)

мин эмтэрэ сырыттым баччаанна дылы 😄👋🏽 этэннэ 37 неделябын аастым ☺️🤗

Нравится Ответить
mogusova
Каталея·Мама сына (1 год)

Уааай...наьаа баайы...этэннэ эрэ буоллун...😇😇😇🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Нравится Ответить
yanik93-01
yana·Мама двоих (1 год, 13 лет), ждёт третьего

Мы до сих пор на гв были,2с куммут без гв

А так тонустуур агай гвлаатахпына

Нравится Ответить
mogusova
Каталея·Мама сына (1 год)

Эээдааа...бэьээ кофе биспитим эээ сосокпар...бэьээ маммаакалаабатага...маарн улэбиттэн кэлэрбэр тцеьум ыалдьыар дылы туолбут буолан эмтэрэн бистим...

Нравится Ответить
yanik93-01
yana·Мама двоих (1 год, 13 лет), ждёт третьего

@mogusova, уут киллэримээри 2с куммун сугун уу испэккэ,аьаабакка сылдьабын.

Нравится Ответить
ndjack
Nadia·В ожидании первенца

Нельзя беременным кормить, при кормлении сокращается матка, что очень опасно, нужно завершать гв

Нравится Ответить
mogusova
Каталея·Мама сына (1 год)

Океее...

Нравится Ответить
avortepli
ПетроваЛ·Мама дочки (6 лет)

Матка сокращается диэн бьлх этэ. Риск выкидыша большой диэн бырахтараллар дииллэр этэ ди 🤔

Нравится Ответить
mogusova
Каталея·Мама сына (1 год)

Эээ ьеееп...

Нравится Ответить
avortepli
ПетроваЛ·Мама дочки (6 лет)

@mogusova, желаю вам и малышу терпения бросить гв 🙏☺️ я сама очень долго кормила. Олох бырахтарар куус булуммата5ым ол иьин Вас очень хорошо понимаю.

Нравится Ответить
mogusova
Каталея·Мама сына (1 год)

@avortepli пасибооо...🥹🙏🏻😇

Нравится Ответить