Дитині буде 6 років на початку листопада і я на роздоріжжі - коли віддавати в школу: цього року в неповних 6 чи наступного в майже 7.
Всі кажуть різне, тому прошу поділитися досвідом/думкою/порадою.
Дякую 🫶🏼
В 7.
Я сына отдала в 5.11 (др в октябре), пожалела очень. Реально, это одна из самых больших моих родительских ошибок. Первый класс - просто ад был и для ребёнка, и для меня.
Детям эта школа вообще не сдалась. Ничего интересного или полезного там нет, увы. Чем позже это начнётся, тем лучше.
И для вас в сто раз труднее: времени меньше будет, уроки делать, на собрания ходить
Смотря что за школа. Старший пошел в 6, средний в 5. У одного в декабре Др, у второго в январе. Оба в одном классе. Вчера были очередные род собрания , мне тупо час нахваливали детей😅 средний первые пол года адаптировался, но всегда ходил с удовольствием. От других не отстает, в шахматах лучший, принес недавно кубок с турнира. Но у нас частная школа.
@yulala94, не тільки мій власний досвід. Син пішов до школи в 7,0. Не дивлячись на те, що роком раніше він читав, рахував і все таке, були великі проблеми з дисципліною. Кожного ранку дитина влаштовувала скандал, що він не хоче йти туди, робите те. Лягав на килим і я його намагалась одягнути в садок, але в садок можна прийти і в 10). От через рік - це зовсім інша людина, він збирався в 1 класі повністю сам. На навчання він витрачав мінімально часу, бо все розумів і весь свій вільний час ми могли приділяти спорту, прогулянкам, розвагам. Колись вела своїх дітей до садочка і бачила, як мама вела доньку до школи. Мала була дуже сумна і маленька, можливо, не виспалась, може, ще щось її турбувало, але мама на неї кричала і дьоргала «быстрее», бо вона дуже повільно йшла і явно не встигала у школу)) я зрозуміла, що я такого не хочу, вранішніх скандалів в нас не буде.
@yulala94, насправді, Вам нема чого думати. Вам час йти до школи в повних 6 років, от і чекайте ще рік. Зараз війна і школа не така, яка могла б бути. Діти майже кожного дня бігають в укриття, не все встигають. То онлайни, то замінування, то ще щось. А якщо дитина вночі бігала по підвалах, то Ви уявіть собі як її збирати у школу на 8 ранку.
в 5.11 пошёл, в принципе программу тянет, друзей завел, в школу ходит без напряга. через два месяца конец учебного года, и оглянуться не успели. программа Нуш, если идти в гимназию с большей нагрузкой, тогда лучше в 7 лет
Мой пошел в 6,3 но я отдавала из-за программы НУШ , она на самом деле облегченная . Таблицы умножения и чтения на время нету ( как у нас когда-то в школе ).
Малой прекрасно адаптировался .
Но если бы программа не нуш была , то я бы не отдавала в 6
В 6.1 пошла старшая. В классе все такие детки, не умели писать/читать/считать, некоторые за родителями еще плакали 🤷♀️ скоро уже первый класс закончим, все привыкли
Я сына отдала в 5.11 (др в октябре), пожалела очень. Реально, это одна из самых больших моих родительских ошибок. Первый класс - просто ад был и для ребёнка, и для меня.
Детям эта школа вообще не сдалась. Ничего интересного или полезного там нет, увы. Чем позже это начнётся, тем лучше.
И для вас в сто раз труднее: времени меньше будет, уроки делать, на собрания ходить