мари
mari__0
мари·Мама сына-младенца

Слабые ручки и ножки у ребёнка 6 месяцев: что делать?

🙋🏻‍♀️огом илиитэ уонна кехсутэ слабай багайы ,массажтана сылдьабыт даганы туьалаабат курдук 🫠туох да атын ыарыы буолбата ини 🥲туох ессе туьалыан себуй ?6 ыйыгар инник буолуон сеп ду ?

Комментарии

mari__0
мари·Мама сына-младенца

@januaaaary, @lina_nik, @lubovberezkina718, хорошоо махтаал 🤗🤗

Нравится Ответить
lubovberezkina718
Любушка·Мама четверых детей

Мин кырам хаама илик эмиэ мышцы слабые диэбиттэрэ, сана сыылла уерэнэ сылдьар, массажка 2тэ сылдь мц общий массаж

Нравится Ответить
lina_nik
Лина·Мама двоих (3 года, 4 года)

Гипотонус (слабые мышцы) , массаж и физ упражнения помогают

Нравится Ответить
januaaaary
Januaaaary·Мама двоих (1 год, 8 лет)

Слабые мышцы диэбиттэрэ биьиэхэ, проходили курс массажа. Син биир бэйэтэ этэ сымнагас, улаханым эмиэ оннук этэ. Думаю это физиология. Уонна улаатан истэхтэринэ норма буолар

Нравится Ответить