Девочки, дом престарелых наада буолла, теье да ииппэтэх, аьаппатах да буоллар, кердеьебун буо, агалаабыт агабар кердуубун, рак желудкалаах, инвалидносьтаах, Ханна обращайся гынарым буолуой? 🙏🏻
Капитоновка дом интернат есть, но надо уточнится через соц защиту, либо платные есть
Маттага сана арыллыбыт. Но хайдах эбитэ буоллар, итинник ыарыьахтары ылаллара ду суога ду
Оголордоох дьону ылбаттар буотах да?
С онкологией полиативный больница баар, онно же ухаживают, обычно при выписке с больницы после операции игин этэллэр бьлах.
Нам сказали инник диэн, мы отказались.
Ону ыйытан коруоххэ соп
Барахсан биир да оготун иитээхтээбэтэх буо 😬
в 2гис смотрите, в среднем от 65 тыс за месяц
надежда вроде бы хороший говорят
Соц защита распределение делает, 75% от пенсии удерживают за проживание