Генетикар эрийбитэрэ бугун,из пятки аналиьыгар что то нашли уьу😢в понедельник едем заново сдавать пусть будет отрицательным🙏🏻🙏🏻🙏🏻,саатар туох эрэ редкай багайы ыарыыга положительный буолбут куттанан бутээри сылдьабыт😭огобуун,у кого нибудь такое было ложноположительным?🙏🏻
Биир ый иһигэр эрийбэтэхтэринэ все хорошо дииллэр дии. Биһиги биир ыйбытыгар хата эрийбэтилэр дии санааппын кытта эрийбиттэрэ😓 онтон иккис анализпыт 10ча хонугунан отриц кэлбитэ🙏🙌
Кыра уолбар оннук этэ, аны декабрь тымныытыгар тоттору куораттаатахпыт уьу абааьы аналиьын туттараары 😖 моча, кровь натощак туттарбыппыт. Сана дьыл буолан ор багайы кэтэспиппит эппиэти. Айа олох депрессиялыы сыспытым.
Нам тоже позвонили на прошлой неделе и позвали, сдали, сегодня узнали, что все в норме 🙏🙏❤️ ждать результат 7-10 дней, бэйэм эрийэн ыйыттым
@_yanchik00, мочу тоже сдали, с пальчика кровь и из вены, перед выходом из дома поели ага
Биьигитин тоже так напугали, зона риска РСЯ игин дии дии. Анализ мочи и крови надо отправить в Москву диен🥺ыыппыттара хата барыта учугэй этэ🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Биьиэхэ эмиэ бу иккис огобор роддомтан тахсыбыппытын кэннэ , эрийэн иккистээн кэлэн туттарын диэн куттаабыттара 😖эмиэ москванан эргийэн кэлэн хата учугэй диэбиттэрэ🤞🏻иммунитета игин мелтуу сылдьыбыт кэмигэр ылбыт буоллахтарына или наьаа аччык сылдьыбыт игин буоллагына оннук кердеруен сеп уьу🥲уонна желтушка эмиэ оруолу оонньуур диэбиттэрэ💔так что наьаа долгуйуман учугэй буолуо🥹😊
Биирдэ эрэ эрийэллэр да? Пропущеннай баара, ону инетка Медцентр диэн, утары эрийбиппэр ылбатахтара. Если что поликлиника5а этэллэр ини да🥲
у нас было, повторно ынырбыттара сдавать медцентр, и мосскву отправили бьх этэ потом через месяц диэки биллибэтэ отрицательный 🙏
@_yanchik00, ага оннук, тут тоже спрашиыала, уксулэригэр инник эбит потом отрицательнвй буолар ✊
С младшим так было
Стресс буола сыспытым
Анализ в Москву отправляем диэбиттэрэ
Хата отрицательный кэлбитэ🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Перед анализом аьаабыта да?у нас саатар все по графику аьыыр
@_yanchik00, ону олох не помню это с младшим
у нас тоже кыра уолбар😅баран медцентр туттарбыпт и через 10 дней эрийэн ыйыппыпт 🙌🏻отриц этэ
@anyounya, аьатан илдьибикит да?тоьо влияйдыра буолуой если покушает?
@_yanchik00, аьатан илдьибиппит😅натощак иин дебэтэхтэрэ поэтому
В инете видела , что оказывается перед этим анализом часа 3 ин кормить нельзя эбит. Поэтому много у кого ложно положительные были 🙌🏻✨
Пусть все будет хорошо 🙌🏻✨
@_yanchik00, Отто имеется ввиду , из за молока ложно положительный кэллэ инни 🙌🏻
@aiinavvll, ээ биьиэнин куда то отправить надо игин диэбитэрэ ону кэтэьэн стресстан бутэрим буолуо
@_yanchik00, ээ аьаа хас эрэ кун кууппутум больше недели курдук, атак анализ повторно ол же кун ылбыттара
У нас тоже этэ