Яна
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

Ложноположительный анализ из пятки у новорождённого: опыт мамы

Генетикар эрийбитэрэ бугун,из пятки аналиьыгар что то нашли уьу😢в понедельник едем заново сдавать пусть будет отрицательным🙏🏻🙏🏻🙏🏻,саатар туох эрэ редкай багайы ыарыыга положительный буолбут куттанан бутээри сылдьабыт😭огобуун,у кого нибудь такое было ложноположительным?🙏🏻

1

Комментарии

prostorouzi
olololo·Мама сына-младенца

У нас тоже этэ

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

Ээ хос туттарбыкыт?

Нравится Ответить
prostorouzi
olololo·Мама сына-младенца

@_yanchik00, аьа, учуей диэбиттэрэ

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

@prostorouzi, ээ👍🏻

Нравится Ответить
kyunney_
Кюннэй·Многодетная мама (5 детей)

Биир ый иһигэр эрийбэтэхтэринэ все хорошо дииллэр дии. Биһиги биир ыйбытыгар хата эрийбэтилэр дии санааппын кытта эрийбиттэрэ😓 онтон иккис анализпыт 10ча хонугунан отриц кэлбитэ🙏🙌

Нравится Ответить
sunday95
K·Мама четверых детей

Кыра уолбар оннук этэ, аны декабрь тымныытыгар тоттору куораттаатахпыт уьу абааьы аналиьын туттараары 😖 моча, кровь натощак туттарбыппыт. Сана дьыл буолан ор багайы кэтэспиппит эппиэти. Айа олох депрессиялыы сыспытым.

Нравится Ответить
vikavikak
Вика·Мама двоих (младенец)

Нам тоже позвонили на прошлой неделе и позвали, сдали, сегодня узнали, что все в норме 🙏🙏❤️ ждать результат 7-10 дней, бэйэм эрийэн ыйыттым

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

Мочу тоже сдали?ребенок покушал перед сдачей?

Нравится Ответить
vikavikak
Вика·Мама двоих (младенец)

@_yanchik00, мочу тоже сдали, с пальчика кровь и из вены, перед выходом из дома поели ага

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

@vikavikak, ээ 👌

Нравится Ответить
tuiaarka_
Туйара·Мама троих детей

Биьигитин тоже так напугали, зона риска РСЯ игин дии дии. Анализ мочи и крови надо отправить в Москву диен🥺ыыппыттара хата барыта учугэй этэ🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Нравится Ответить
klbsva
Настя·Мама двоих (младенец)

Биьиэхэ эмиэ бу иккис огобор роддомтан тахсыбыппытын кэннэ , эрийэн иккистээн кэлэн туттарын диэн куттаабыттара 😖эмиэ москванан эргийэн кэлэн хата учугэй диэбиттэрэ🤞🏻иммунитета игин мелтуу сылдьыбыт кэмигэр ылбыт буоллахтарына или наьаа аччык сылдьыбыт игин буоллагына оннук кердеруен сеп уьу🥲уонна желтушка эмиэ оруолу оонньуур диэбиттэрэ💔так что наьаа долгуйуман учугэй буолуо🥹😊

Нравится Ответить
anastasiya.m.
Анастасия ·Мама троих детей

Биирдэ эрэ эрийэллэр да? Пропущеннай баара, ону инетка Медцентр диэн, утары эрийбиппэр ылбатахтара. Если что поликлиника5а этэллэр ини да🥲

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

Сразу ылбытым но хос эрийэ сылдьыбытым сразу ответили

Нравится Ответить
dreamm
dream·Мама дочки (1 год)

у нас было, повторно ынырбыттара сдавать медцентр, и мосскву отправили бьх этэ потом через месяц диэки биллибэтэ отрицательный 🙏

Нравится Ответить
dreamm
dream·Мама дочки (1 год)

@_yanchik00, ага оннук, тут тоже спрашиыала, уксулэригэр инник эбит потом отрицательнвй буолар ✊

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

@dreamm, оннук эрэ буоллун биьиэхэ🙏🏻

Нравится Ответить
dreamm
dream·Мама дочки (1 год)

@_yanchik00, оннук🙏

Нравится Ответить
rodin
RoDi·Мама троих детей, ждёт четвёртого

С младшим так было

Стресс буола сыспытым

Анализ в Москву отправляем диэбиттэрэ

Хата отрицательный кэлбитэ🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

Перед анализом аьаабыта да?у нас саатар все по графику аьыыр

Нравится Ответить
rodin
RoDi·Мама троих детей, ждёт четвёртого

@_yanchik00, ону олох не помню это с младшим

Нравится Ответить
rodin
RoDi·Мама троих детей, ждёт четвёртого

@rodin, явно аьатан баран барбытым буолуо

Нравится Ответить
anyounya
~Anya ✨·Мама двоих (младенец)

у нас тоже кыра уолбар😅баран медцентр туттарбыпт и через 10 дней эрийэн ыйыппыпт 🙌🏻отриц этэ

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

@anyounya, аьатан илдьибикит да?тоьо влияйдыра буолуой если покушает?

Нравится Ответить
anyounya
~Anya ✨·Мама двоих (младенец)

@_yanchik00, аьатан илдьибиппит😅натощак иин дебэтэхтэрэ поэтому

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

@anyounya, ээ махтал

Нравится Ответить
lilihrist
spn·Мама двоих (1 год, 4 года)

У нас было, ытаабтм агай эрийбиттэригэр🥲

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

отрицательный этэ?

Нравится Ответить
lilihrist
spn·Мама двоих (1 год, 4 года)

@_yanchik00, аьаа

Нравится Ответить
aiinavvll
Аина·Мама дочки-младенца

хата отрицательный этэ

Нравится Ответить
mrs.aff
меня зовут Кристина·Мама троих детей

В инете видела , что оказывается перед этим анализом часа 3 ин кормить нельзя эбит. Поэтому много у кого ложно положительные были 🙌🏻✨

Пусть все будет хорошо 🙌🏻✨

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

уай аччыктаан бутэр буоллага ди🥲

Нравится Ответить
mrs.aff
меня зовут Кристина·Мама троих детей

@_yanchik00, Отто имеется ввиду , из за молока ложно положительный кэллэ инни 🙌🏻

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

@mrs.aff, кыдьк аьапака илдьэрим ду навсякий тулуйар ини

Нравится Ответить
aiinavvll
Аина·Мама дочки-младенца

у нас было, дэлби стресстаабытым вообще

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

@aiinavvll, ээ биьиэнин куда то отправить надо игин диэбитэрэ ону кэтэьэн стресстан бутэрим буолуо

Нравится Ответить
aiinavvll
Аина·Мама дочки-младенца

@_yanchik00, ээ аьаа хас эрэ кун кууппутум больше недели курдук, атак анализ повторно ол же кун ылбыттара

Нравится Ответить
_yanchik00
Яна·Мама дочки-младенца

@aiinavvll, ээ хорошо

Нравится Ответить