
Блииин 🥲 мантубут куьаган
Диаскин ылагыт диэбитлэр июль ыйга
Кыра сыынтаах сылдьан ылбыта
Педиатр аллергичнай буолуо диир
Тубдиспансерга ынырык элбэх ого мантута куьаган. Аллергия буоллага.
У нас тоже не манту такая реакция была всегда, в этом году сдали диаскин вообще ничего не было👍🏻
Нас тоже так отправили на диаскин, даже рентген проходили игн. Все нормально сказали 🙏🏻
Мин улаханым манту аллергиялаах ол иьин диаскин ылабыт сразу
@isom, э суох наоборот более щадящий ди чем манту
@syrdyk, @kmp555, @women1233,
Чэ этэннэ буолар инибит 🙏🏼🙂