Ребёнок в год не говорит: как помочь заговорить?

Всем привет девочки. Эһиги биир саастаах оҕоҕут төһө саҥаралларый??? Биһиги биирбитин биир ый аастыбыт киһини барытын маама эрэ диибит сөп. Суох, да диэн төбөбүтүн тонхотон или туора- маара хамсатан жестами быһаарар. Үтүгүннэрэ сатыыбын да суох. Олох үтүктүбэт. Хайдах гынан саҥардарым буоллар. Аны телевизор иҥин холбообоппун ээ. Ол да үрдүнэн саҥарбат как быть ваши советы жду

Комментарии

dhemterehu
🤍🤍🤍·Мама двоих (2 года, 4 года), ждёт третьего

У всех все индивидуально думаю. Доча в годик во всю уже общалась со всеми, а сын нет. бу сана учугэйдик кэпсэтэр буолбут курдук

Нравится Ответить
dianjul
Dianjul·Мама двоих (1 год, 6 лет)

Ьанарбат, эээ ааа эрэ диир, но всё понимает. Кулгаах ладушки Але дорообо игин диэн кердерер. К неврологу ходили, элбэхтэ кэпсэтин диэбитэ и всё

Нравится Ответить
aleksaes
🤍·Мама двоих (3 года, 8 лет)

Ранняя помощь в Харысхал обратитесь сходите на консультацию, бесплатно было

Нравится Ответить
mrs.ender
hamster 🫶🏻·Мама двоих (1 год, 6 лет)

Мама, папа, эдьий, таьырдьа, низзя, буттэ уонна жестами кордорор кэл, пока, привет, котох диэни

Невролог 5 тылы санарыахтаах диэбитэ аспыкка на МО

Нравится Ответить
ivanovkeka2
Катя ·Многодетная мама (5 детей)

Биьиэнэ мама папа эбээ таьырдьа тай тай инин диэн санарар 😃

Нравится Ответить