🧸
mama_ikki
🧸·Мама сына (2 года)

Сколько подгузников брать в деревню? Опыт мамы

Подгузник быра5арга теье элбэх подгуз наада буолуой? Деревня5а баран бырахтараары. С собой илдьэ барарга 3 упаковки по 24шт взяла. Норм ини да? Только на ночь биир шт кэтэр, днем без. Перед сном пьет кашу, онтукатын эмиэ бырахтаран эрэбин. Бырахта5ына наьаа ииктээбэт буолар ини. Еще подружились с горем пополам с горшком. Наконец-то туда ходит по большому (стоя любил какать с рождения). По маленькому в ведро ходит давно. Почти барыта бэлэм буолла быра5арга 🤔 Или трусы взять ду которые один попись впитывающие?

p.s недержание мочи во сне

Комментарии

sayiina
Сайыына·Мама сына (2 года)

Мин размерын кыраны кэтэрдэ сылдьыбытым. Мэьэйдиир диэн кэппэт буолбута. Туун хата ииктээбэт

Нравится Ответить
mama_ikki
🧸·Мама сына (2 года)

Миэнэ не контролирует именно во сне. Утуйа сытан ыытан биьэр бэйэтэ да билбэккэ

Нравится Ответить
yalavchik___
Валентина·Мама троих детей

туун туран туалеттагын писуарга уол туран да ииктиир главное сурэх наада, 1-2 месяца потом сам будет не писать, бэйэтэ туран горшокка ииктиир буолар уонна дальше утуйаллар. Памперстах сытыарагын, как трусы на определенное время иктирин кэтиигин через 3 часа после сна игин диэбит курдук

Нравится Ответить
mama_ikki
🧸·Мама сына (2 года)

Олох турбат оннук. Крепко спит. Уьуктубат. Дальше нервнайдыыр и истерика. Его лучше не трогать курдук 🥲 По неврологии он нервный ребенок. Точнее гиперчувсвтительный и гипервозбудимый. Нербэтигэр оонньоомон диэбиттэрэ пно5а, все триггеры убрать сказали. Лечение пока себулэспэтэ5им, хотели ноотропы успокоительные назначить. Самостоятельно тууну быьа ииктэбэккэ утуйбаттар да? Если уберу кашу 🤔 Уба5ас уу курдук каша иьэр соска5а 200-300 мл ол иьин ииктиир

Нравится Ответить
yalavchik___
Валентина·Мама троих детей

@mama_ikki, можешь буо

Нравится Ответить
3168395
Барабашка чебурашка·Мама сына (3 года)

я бы побольше взяла 🥹

Нравится Ответить
mama_ikki
🧸·Мама сына (2 года)

теье наада буолара буолуой? 72шт уопсайа аннараа тиийэн туттара. в день 1 туттар. манна уонна айанна туттара эбии баар и пару штук останется наверное

наьаа элбэх миэстэ ылар массыынага 🥲 там в деревне не продается наш размер и наша фирма саатар (джунис хххл)

Нравится Ответить
3168395
Барабашка чебурашка·Мама сына (3 года)

@mama_ikki, кытаатан кашагытын бырахтаххытына аадьуо ииктээн бутуо явно ☺️ 72 шт да тиийэр эбит

Нравится Ответить