Мотрена
mooookjj
Мотрена·Мама двоих (5 лет, 7 лет)

Неожиданный патронаж при постановке на учет по беременности: опыт мамы

Всем привет👋🏻👋🏻 маарын кунуьун улэлии сырыттахпа арай эбээбит суруйан соьутта (эбээбитин кытта бииргэ олоробут) патронаж кэллэ с поликлиники диэтэ ону мин соьуйдум какой патронаж😅 патронаж обычно выписка кэннэ сылдьаллар дии, ону мин беременнайбын 8 неделялаахпын бу пн учетка турбутум, ону хайдах условияга олороргутун, хас киьи олорорун, беременность как протекает, родители кем работают игн ыйыталаспыттар уьу😅 ону мне ничего вообще не говорили ээ итинник кэлэллэрин😅 Билигн учетка турдахха итинник болбут дуу диэн дьиибэргээтим😅 а так папабыт в данный момент свога сылдьар, багар онтон свотун иьин итинник кэлиэхтээхтэрэ дуу

Лучший комментарий

rozatova
Розалина·Мама двоих (2 года, 14 лет), ждёт третьего

Да приходят 😁 я сдавала в то время квартиру. Пришли Ону тут она не живет сказали 😆😂 квартиру сдать диэн. Ону меня врач иди в поликлинику по своему адресу где проживаешь сказала 🥹😂

Нравится Ответить
kvkbknlnkvgxnvjch
Xvvvbjcg·Мама троих детей

Кэлэллэр эбит аьа , миэхэ аж иккитэ сылдьыбаттара 🫣🤭😂

Нравится Ответить

Комментарии

aytuusalarik
Айта·Мама двоих (младенец)

миэхэ домофоннабтара уонна из поликлиники диэбиттэрэ склолько чел проживает игин бегето сколько детей через домофон ыйыппыттара и я думала олох мошенники 🤣 вот оно че🤣

Нравится Ответить
bobryndy
bobry·Мама дочки-младенца

😂😂😂😂😂😂 эппиэттээтигит ду?

Нравится Ответить
aytuusalarik
Айта·Мама двоих (младенец)

@bobryndy, барытын этэн этэн баран ака а в друг мошенники диэн айманаач уум быьыгар сылдьан буо🤣

Нравится Ответить
bobryndy
bobry·Мама дочки-младенца

Ой, я когда беременная была проспала и на прием не пошла, анализы не сдала. Туун сатаан утуйбат этим, жила Московским режимом

Сарсыныгар мужу моему позвонили , спросить где я , что со мной 😂 муж тогда в деревне работал

Уонна утуйа атайа сыттахпына учугэй согустук тонсуйдулар ээ 😂😂😂

Посмотрели с кем живу, какие условия. Уонна допрос , почему не пришла и что со мной случилось 🙊

Нравится Ответить
mooookjj
Мотрена·Мама двоих (5 лет, 7 лет)

уай оннук эмиэ сутэрэллэр эбит ду🤭🤣

Нравится Ответить
_sssssss_as
mamochka·Мама сына (2 года)

практиканнары уксун оннук ыыталлар, адреса выборочно быраастар бэйэлэрэ составляют , уонна баран бэрэбиэркэлээн диэн ыытааччылар, но мы сурэгэйдээн киирээччибит суога, просто дьиэлэригэр бааллар , суохтар диэн балабаай баттаан баран, дьиэбитигэр тиийэн сытан ылан , туттара барааччыбыт🤣

Нравится Ответить
mooookjj
Мотрена·Мама двоих (5 лет, 7 лет)

ээ🤣👍

Нравится Ответить
mimisl
Мимисл·Мама двоих (1 год, 3 года)

Ко мне приходили 2024 😅 а я была как раз на приеме 😂 у мужа спросили тут живу или нет

Нравится Ответить
avortepli
ПетроваЛ·Мама дочки (6 лет)

Миэхэ кэлбэтэхтэрэ 😅

Нравится Ответить
rozatova
Розалина·Мама двоих (2 года, 14 лет), ждёт третьего

Да приходят 😁 я сдавала в то время квартиру. Пришли Ону тут она не живет сказали 😆😂 квартиру сдать диэн. Ону меня врач иди в поликлинику по своему адресу где проживаешь сказала 🥹😂

Нравится Ответить
mooookjj
Мотрена·Мама двоих (5 лет, 7 лет)

оо дьэ эрэй да баита эбит ди😅😂барыта куттал баттал🤭😂💔

Нравится Ответить
rozatova
Розалина·Мама двоих (2 года, 14 лет), ждёт третьего

@mooookjj, Ону мин эсь это же моя сестренка сказала 😁😂🤌 она наверное подумала что вы мошенники сказала так уверено 😆🤌😁 итого хожу к тому же врачу 😂

Нравится Ответить
mooookjj
Мотрена·Мама двоих (5 лет, 7 лет)

@rozatova, мин да мошенники диэн саныам этэ🤣 ээ хата😂👍

Нравится Ответить
lm1990
lm1990·Мама троих детей

рандомно кэлэллэр, мне не приходили😅

Нравится Ответить
mooookjj
Мотрена·Мама двоих (5 лет, 7 лет)

ээ😅🤭

Нравится Ответить
kuzkina
N21·Мама двоих (младенец)

Выборочно кэлэллэр аьа

Нравится Ответить
sivtseva_v
Варя·Мама троих детей

😳 впервые слышу, 3 раза была берем и никто не приходил 😅

Нравится Ответить
mooookjj
Мотрена·Мама двоих (5 лет, 7 лет)

дии мин эмиэ, 3 беременноспар бу впервые маннык🤣🤭

Нравится Ответить
born_to_free22
Любовь·Мама двоих (8 лет, 11 лет)

Мин эмиэ соьуйбутум агай🫢🤣 кэргэним арыйан кэпсэппитэ мин саьаач🤣🤣🤣

Нравится Ответить
mooookjj
Мотрена·Мама двоих (5 лет, 7 лет)

😂😂😂

Нравится Ответить
kvkbknlnkvgxnvjch
Xvvvbjcg·Мама троих детей

Кэлэллэр эбит аьа , миэхэ аж иккитэ сылдьыбаттара 🫣🤭😂

Нравится Ответить
mooookjj
Мотрена·Мама двоих (5 лет, 7 лет)

дьэ дьикти эбит дии🤣🤭

Нравится Ответить
ayykyo
Вероника Васильева·Мама троих детей

Уруккуттан кэлээччилэр дии

Точно олорор дуо диэн тема

Нравится Ответить
mooookjj
Мотрена·Мама двоих (5 лет, 7 лет)

ээ мин сана биллим😅🤭 арай бардактана агай олордохпо тиийэн кэлэллэр игн да😂🤭

Нравится Ответить
popovaanna93
Anna·Мама четверых детей

Кэлэр буолбуттар этэ😅

Нравится Ответить
vg_
Leena ·Мама двоих (2 года, 4 года)

Уруккаттан выборочно кэлэллэр бьлах миэхэ эмиэ инник диэбиттэрэ да кэлбэтэхтэрэ 😂

Нравится Ответить
ottuna
Ottuna·Мама дочки (6 лет), беременна (39 нед.)

Миэхэ маннык гинеколог патронаж кэлиэ5ин сеп ол иьин по фактическому адресу проживания учетка туруоххун наада диэннэр поликлиникатын уларыппытым

Нравится Ответить