Алёна
allionka
Алёна ·Мама троих детей

Как лечить затяжной кашель у ребенка?

Огом сөтөллүбүтэ 2 неделяттан ааста, биир неделя антибиотик испитэ ингаляции игн буолбуппут, и до сих пор кашляет, от кашля иьэрдиэхпин блокирует кашель диэн, отхаркивающий иьэрдиэхпин до 7 лет нельзя диэн ди, оччого хайдах эмтиибиний? Билигин в основном ночью и сүүрдэгинэ игн күүскэ багайы сөтөллөр😩 уже надоело, на данный момент ни чем не лечимся, аны хронич буолуо диэн куттал🙏

1

Комментарии

1rina
💟·Мама сына (2 года)

Массаж после сна обязательно и заставлять кашлять. много воды давала и заставляла кашлять все время в течение дня и увлажнять дом , сразу ааспыта.

Нравится Ответить
allionka
Алёна ·Мама троих детей

Сегодня постараюсь сделать массаж👍🙌

Нравится Ответить
alala28
АА✌🏻·Мама троих детей

Онтон Слепцова тугу анаабытай? Туох диагноз туруорбутай? Повторно кердеребетеххут?

Нравится Ответить
allionka
Алёна ·Мама троих детей

Беродуал анаабыта, кемелеспете, диагноз обструктивный бронхит, повторно суох

Нравится Ответить
vavisami
Sarminn·Мама двоих (младенец)

Биьи эмиэ декабрьтан быьа сотол сухой тохтоло суох, январь сагана антибиот истибит ааспыт курдук буолла остаточный диэбитэ ус кун сотоллубэккэ сырытта уонна бу бугун сотоллуннэ агай утуйа сытан, ону лук уктум наскылаан баран кыратык сотоллон баран тохтоото может это лук кемелесте или бэйэтэ бутэалла ду 🤔🤔

Нравится Ответить
allionka
Алёна ·Мама троих детей

Лук аттыгар уурагыт да или атагар сыьыарагыт ду? Миэнэ ону маны уктаран бэрт, сразу истерика😅

Нравится Ответить
vavisami
Sarminn·Мама двоих (младенец)
стикер
Нравится Ответить
sivseva
Николаевна·Мама двоих (10 лет, 11 лет)

Аны эмтэрбит туохтаахтар эрэ ду??! Эмэттэхэ ааьан испэт диии, сыаналаах багайы эмтэр уонна

Нравится Ответить
allionka
Алёна ·Мама троих детей

Син көмөлөьөр этэ эмп, билигин сатаан эмптээбэтим, эмп испэтэхпит 4 кун буолла🙌

Нравится Ответить
sivseva
Николаевна·Мама двоих (10 лет, 11 лет)

Лучше эмтээбэкэ буола сатаарын эрэ 1-2 кун сотол буолан баран ааьыа

Нравится Ответить
sivseva
Николаевна·Мама двоих (10 лет, 11 лет)

Атак чиэьинэ этэбин мин огом ужас ыалдьар этэ постоянно бронхит больница уколы игин… Туох баар эми , витамины иьэрдибитим урдунэн ыалдьаачы. Потом огобун ыллым да эмтээбэт буолбутум бастаан эрэ ыалдьар 2 организма охсуьан баран 🙏🙏туох да буолбатах курдук ааьан халачы 🙏🙏🙏

Нравится Ответить
mama_trexkotyat
Виктория·Мама троих детей

грудной сбор попробуйте 🙌🏻 мы всей семьей по 2-3 месяца кашляем 😓 только грудной сбор спасает курдук. Лично я почти не кашляю 🙏🏼

Нравится Ответить
allionka
Алёна ·Мама троих детей

В аптеке продается да? Впервые слышу ди, со скольки лет можно?🙏

Нравится Ответить
mama_trexkotyat
Виктория·Мама троих детей

@allionka, в аптеках продается с 3х дет можно давать 🙌🏻 по 2 чайной ложки бсх этэ, инструкцию можете прочитать ☺️

Нравится Ответить
tatiyapersefona
Чуучу·Мама двоих (младенец)

Рилс кербутум. Онно длительный кашель без хрипов без мокроты может быть изза жкт диэбиттэрэ. Гастроэнтеролог быьаарара буолуо.

Нравится Ответить
allionka
Алёна ·Мама троих детей

Оо😮‍💨

Нравится Ответить
aytalina7
AKS·Мама дочки (7 лет)

Биьиги эмиэ 2 ыйыгар барда сотоллубутэ 😒

Нравится Ответить
allionka
Алёна ·Мама троих детей

Оо, стресс эбит ди🙏

Нравится Ответить
zakzakzak
оожжжэвлэт·Мама сына (2 года)

миэнэ с декабря быьа сетеллер🥴🫠 хайдах тугу гыммыт киьи, ищу метод лечения кашля 😓😓

Нравится Ответить
allionka
Алёна ·Мама троих детей

@dyachoa, инфекционкага баран түспүппүт сана ыалдьан сагалаабытыгар

Нравится Ответить
zakzakzak
оожжжэвлэт·Мама сына (2 года)

@allionka, ээээ если что онно барар эбиппит 🫠 олох таах тугу да гыммаппыттан ниэрбэм ыалдьар кэнники… наар хайдах аьардыахха себуй диэн вопрос 😮‍💨🥲

Нравится Ответить
allionka
Алёна ·Мама троих детей

@dyachoa, дии, ол толкуйа, биир врач ону аныыр атын врач это отменяет диэбит курдук

Нравится Ответить
vanzh
Анжелика·Мама дочки (2 года)

вам нужно сначала выявить причину и его лечить, кашель эмтээбэттэр😔

Нравится Ответить
mama_trexkotyat
Виктория·Мама троих детей

@allionka, оо мы 4 недели кашляли 😖 тоже обстр бронхит этэ, ничего не давала, остаточный сам пройдет диэбитэ, ааспыт курдук

Нравится Ответить
allionka
Алёна ·Мама троих детей

@mama_trexkotyat, чем лечили бронхит? Инголятор? Ессе насморктанабыт игн сорох күн биьи

Нравится Ответить
mama_trexkotyat
Виктория·Мама троих детей

@allionka, антибиотик, баксет, беродуал назначали, а до этого тупо противовирусное, амбробене, мирамистин и в нос грипферон

Нравится Ответить